Szkolenia pomagają pracownikom się rozwijać i być bardziej produktywnymi

Program zawsze opóźniony

Nawet jeśli ma się studia wyższe, potrzebne są szkolenia, żeby podnosić kwalifikacje, zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Program studiów zawsze jest opóźniony w stosunku do aktualnych danych, wiadomości, dlatego organizuje się szkolenia, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Części korzystają bezrobotni, są

Szkolenia są skierowane do różnych grup i środowisk. Z części korzystają bezrobotni, inne są dedykowane pracownikom, a jeszcze inne - pracodawcom, menedżerom, osobom na stanowiskach kierowniczych (lub o takowych ambicjach).

Nieodzowne szczęście

Dzisiaj nawet najlepsze studia wyższe mogą nie zagwarantować zatrudnienia (choć wiele zależy od ukończonego kierunku). Potrzebne jest szczęście. Niekiedy przepustką do posady może się okazać... praca licencjacka, zwłaszcza jeśli tyczy się praktycznych kwestii, zajmuje realnymi problemami i wskazuje sposoby ich rozwiązywania.

Pracodawcy postanawiają więc dać szansę zdolnym studentom, którzy włożyli wiele wysiłku w stworzenie dobrej pracy licencjackiej. Przedsiębiorcy dostrzegają w autorach potencjał, który warto zagospodarować, oczywiście dla dobra prowadzonych przez siebie firm.

Chlebodawcy lubią bezczynności

Każdy z nas ma ambicje, które pchają nas do przodu i zmuszają do rozwoju. Jeśli nie chcemy awansować, zarabiać więcej, realizować bardziej ambitne, wymagające projekty, to zostaniemy zwolnieni. Pracodawcy nie lubią bezczynności, dlatego wymagają od nas rozwoju i wysyłają na szkolenia lub nawet opłacają studia wyższe (ewentualnie refundują część kosztów z nimi związanych).